Významný tendr – logistika potravinových dávek pro OSN

Chtěli bychom informovat naše členy, že Generální konzulát České republiky v New Yorku kontaktoval naši Českou logistickou asociaci jako partnera pro komunikaci v této záležitosti s informací o významném tendru, který bude vypisovat OSN v New Yorku.

Tato nabídka je určena pro členy společností, kteří jsou odborníky v oblasti logistiky, dopravy a potravinářského průmyslu. Pokud má nějaká firma zájem se zapojit do této zakázky, může kontaktovat zástupce generálního konzula.

Název: Logistika potravinových dávek – OSN

Povinné údaje:

  • Země zadání: USA / OSN
  • Země určení: různé země
  • Předpokládané datum zveřejnění: březen 2024
  • Předpokládané datum uzávěrky tendru: neupřesněno
  • Referenční číslo: N/A
  • Stav tendru: avízo o tendru
  • Předpokládaná rozsah tendru v CZK: 7 miliard (300 mil. USD)

Průmyslové obor/y:   potravinářský průmysl, logistika, doprava

Popis tendru v českém jazyce:

Divize OSN pro veřejné zakázky chce rozšířit okruh svých dodavatelů pro poskytování potravinových dávek/přídělů do mírových operací OSN. Z neformálních vyjádření pracovníků OSN vyplývá, že s okruhem dosavadních dodavatelů nejsou příliš spokojeni. V mírových operacích OSN působí po celém světě 75 000 personálu, kteří se musí stravovat efektivně a zdravě. Poskytování potravinových přídělů na mírové operace OSN představuje zakázky v objemu přibližně 300 milionů USD ročně.

OSN nenakupuje potraviny přímo, ale hledá společnosti, které budou schopny zajistit kompletní dodávky na klíč, včetně dodání potravin (524 různých položek), logistiky (skladování, distribuce) a souvisejících služeb (služby řízení kvality). Dodávky potravinových dávek musí splňovat standardy UN Food Rations Standards z roku 2018. Z vyjádření pracovníků OSN vyplývá, že zvláštní kritérium při veřejných zakázkách bude kladeno na cirkulární ekonomiku (nakládání s obaly potravin atd.).

Nákup bude organizovat centrála OSN v New Yorku, ale zakázky budou rozděleny do jednotlivých zemí, kde působí mírové operace OSN. Více informací na poskytování potravinových přídělů mírovým operacím je k dispozici na webu UN Procurement Division: https://www.un.org/Depts/ptd/rations.

OSN uspořádá dne 7. března 2024  seminář pro společnosti, které mají zájem o poskytování komplexních potravinových přídělů na klíč pro mírové operace OSN. Firmy se mohou obchodního semináře zúčastnit osobně v New Yorku, USA, nebo on-line. Firmy, které mají zájem o účast na semináři se mohou registrovat: https://forms.office.com/e/G0HRHR4JrU .

Společnosti, které mají zájem o poskytování komplexních potravinových přídělových služeb OSN na klíč, mohou kontaktovat paní Marie-Chantal Maille,  Divizi OSN pro veřejné zakázky,  e-mail: maille@un.org. Předpokladem účasti ve veřejných zakázkách OSN je předchozí registrace na portálu  UN Global Marketplace: https://www.ungm.org.

Jazyk komunikace: angličtina, francouzština, španělština, ruština