PRAHA, 18. ledna 2024 – Prestižní mezinárodní cena obalového designu a technologií, WorldStar Packaging Awards 2024, již zná své vítěze. THIMM uspěl v silné mezinárodní konkurenci a získal ocenění v kategorii potraviny s obalem díky originálnímu konceptu Když zavoní Romadur. Navázal tak na své úspěchy z minulých let a potvrdil, že patří mezi světovou špičku v oblasti obalových materiálů.

 „Letošní ročník byl skutečně mimořádný. Výhra v tak silné mezinárodní konkurenci je pro nás obrovským úspěchem. Dlouhodobě sázíme hlavně na inovace a ekologické obalové materiály. V případě obalu pro Romadur jsme se proto soustředili hlavně na udržitelnost použitých materiálů, funkčnost a originální vzhled. Chtěl bych moc poděkovat kolegům, kteří se na tomto úspěšném projektu podíleli. Vždy se snažíme přicházet s aktuálními trendy v oboru, ” říká generální ředitel a jednatel THIMMu Martin Hejl a dodává, že se společnost v soutěži WorldStar umisťuje pravidelně už dvě dekády. Přední příčky obsadila například také v roce 2021 a 2022.

Ocenění WorldStar udílí už od roku 1970 společnost World Packaging Organisation (WPO), která se dlouhodobě zaměřuje na rozvoj obalových technologií a pomáhá také optimalizovat samotnou distribuci a konverzaci potravin.  Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo 435 obalových návrhů ze 41 zemí. Ocenění si nakonec odneslo 214 soutěžících. Nejvíce ocenění si odneslo Japonsko, Německo, Austrálie a Nový Zéland. Z České republiky a Slovenska letos bodovalo a cenu si odneslo 10 obalových řešení.

Obal sýru Romadur je navržený pro elegantní, praktickou a udržitelnou prezentaci produktu: „Cílem bylo představit skutečně inovativní obalové řešení. Obal byl tak pečlivě navržen nejen pro dokonalé rozpečení sýra, ale také pro pohodlnou konzumaci a jedinečnou prezentaci samotného produktu,” uvedl Martin Hejl.

Kromě funkčnosti a praktičnosti je obal šetrný také k životnímu prostředí. Vyroben je totiž z vlnité lepenky, která patří k nejvíce recyklovaným materiálům v Evropě.  THIMM se nejnovějším trendům a technologiím v oblasti obalů, které jsou v souladu se životním prostředím věnuje dlouhodobě. Ve svém závodě ve Všetatech neustále inovuje nejen své výrobní procesy, ale také samotné vlastnosti obalů.

Předávání slavnostních cen WorldStar 2024 se uskuteční 15. června v Thajsku během akce ProPak Asia.