Pozvánka na URBIS 2024

Energetická efektivita, chytrá doprava i investiční příležitosti

Od 4. do 6. června 2024 se na brněnském výstavišti koná URBIS The Smart Cities Meetup. Tato tradiční akce má od letošního roku novou koncepci, která je postavena především na spolupráci se čtyřmi ministerstvy a asi desítkou dalších institucí a atraktivním konferenčním programu. Součástí akce je i veletrh s více než 50 vystavovateli se smart řešeními nejen pro veřejnou správu, ale také pro komerční subjekty.

V letošním ročníku veletrhu URBIS pořadatelé poskytli výhodné podmínky technologickým start-upům. Díky tomu se na výstavišti prezentují zajímavá řešení založená na digitálních technologií, umělé inteligenci nebo například sdílení dopravních prostředků.

https://www.bvv.cz/urbis

Na základě registrace získáte volnou jednodenní vstupenku pro vstup na URBIS. Při online registraci stačí zadat promo kód MSVURBIS2024

On-line prodej vstupenek — Veletrhy Brno, a.s. (bvv.cz)

Energetika

Vystavovatelé z oblasti energetiky přicházejí na URBIS 2024 s řešeními pro energetickou efektivitu a její monitorování, alternativními zdroji energie a inovativními systémy měření spotřeby.

Doprava budoucnosti

V souvislosti s tématem dopravy se představí firmy, které se zabývají jak analýzou, tak poskytováním konkrétních řešení pro smart cities. Tyto technologie však často najdou uplatnění i ve velkých průmyslových areálech a provozech.

AI chatbot, rezervační nebo identifikační systém

V pavilonu A1 najdou návštěvníci řešení chatbota od firmy Citymind využívajícího umělou inteligenci. Tento pomocník dokáže s klienty komunikovat 24 hodiny denně a vyřeší většinu běžných dotazů, se kterými se klienti na firmu nebo úřad obracejí.

Provoz administrativních budov je dnes nepředstavitelný bez turniketů a identifikačních systémů. Turnikety COMINFO jsou úspěšně nasazeny po celém světě a s minimálními náklady na provoz dokáží v případě potřeby zabezpečit i příjem z využití toalet nebo veřejných atrakcí.

Výrazné zvýšení produktivity a přehledu přináší online rezervační systém WHATSPOT, který je využitelný například pro jednací místnosti, parkoviště nebo vozové parky.

Více vystavovatelů představí na letošním Urbisu řešení pro carsharing. Tento systém přináší nejen efektivitu a úspory, ale také větší udržitelnost při provozu vozového parku.