Česká logistická asociace z.s. se připojila k vlně podpory válkou zasažené Ukrajiny.

Děkuje zároveň nejenom členským společnostem, které nabízejí svou materiální pomoc, dopravcům, kteří nabízejí své volné kapacity, ale i jednotlivcům, kteří se angažují v pomoci při překonávání následků způsobených touto válkou.

Přidáváme konkrétní příklady pomoci společností MD logistika a HOPI CZ.

 

MD logistika, a.s.: vedení společnosti spolu se svými zaměstnanci zorganizovalo a zajistilo již přepravu 23 osob z Ukrajiny a zajišťuje jejich ubytování, začlenění do společnosti, zaměstnání, lékařskou evidenci, registrace pojištění, žádosti o státní podporu, školky a školy pro děti. To vše zajišťují zaměstnanci MD logistika, kteří si ke svým běžným pracovním povinnostem přibrali tuto náročnou pomoc, jak informoval Ing. R. Kuchar, generální ředitel společnosti.

 

HOPI CZ : se zatím podařilo dopravit do ČR dva plné autobusy maminek s dětmi a další autobus je na cestě. Zajistili ubytování v ubytovnách společnosti HOPI. Spolu s centrálou holdingu realizovali interní sbírku, do které se zapojila většina zaměstnanců a zajistili tak věci pro běžný život včetně zajištění registrací zdravotního a sociálního pojištění a podání žádostí o státní podporu.

Zahájili spolupráci s organizací Člověk v tísni. Poskytli skladovací prostory a pomoc s logistikou pro naskladnění až 400 palet zboží od různých dodavatelů humanitární pomoci, která následně poputuje dodávkou vlaky, které nyní organizace Člověk v tísni pro zásobování Ukrajiny používá.

Část výtěžku sbírky poputuje do jedné z charit na Slovensku.

Podle vyjádření Mgr. M. Piškanina, jednatele HOPI CZ, i dceřiné společnosti HOPI a partneři HOPI, jako je Nestlé se do této rozsáhlé pomoci zapojili.

Společnost Nestlé na dva měsíce objednala 1000 palet, které chce využít pro skladování a převoz humanitární pomoci na podporu Ukrajiny.