Téměř rok po vstupu do holdingu Šmídl oznámila východočeská NIKA Logistics otevření nové skladovací haly o kapacitě 12.000 paletových míst v Černé za Bory. Současně s tím avizovalo vedení firmy nákup 12 nových kamionů DAF a Scania.

Společně s pěti novými kamiony v provedení „lowdeck“ si NIKA na přelomu května a června převzala ještě pět dalších vozidel, která naleznou uplatnění zejména pro zákazníky z oboru stavebnictví a automotive.Zároveň s nákupem nových vozidel vyřazujeme ta nejstarší, abychom provozovali co nejmodernější a nejbezpečnější techniku,” uvedla Martina Šmídlová, jednatelka holdingu Šmídl, do něhož NIKA patří.

Dlouhodobou strategií je podle ní udržet průměrné staří kamionů pro mezinárodní dopravu v obou firmách na dvou letech. V letošním roce pak vedení společnosti plánuje pořídit ještě dvě nové posily: 120 m3 soupravu a vozidlo s hydraulickou rukou.

Nová hala odstartovala provoz

Kromě vozového parku investovala NIKA i do skladů. Nová hala, která je součástí Logistika Parku Pardubice, byla slavnostně otevřena koncem května. Přestože byl plný provoz plánován zhruba od července, je významná část z 10.000 m2 plochy již nasmlouvána a postupně zavážena.

Investice do lidí

Stranou po akvizici NIKY nezůstali ani zaměstnanci. Holding Šmídl reagoval na situaci na trhu práce a zvyšoval mzdy na většině pozic průběžně. Nejvíce si polepšili řidiči. „U NIKY jsme přecházeli na holdingový systém odměňování v závislosti na odvedené práci, takže většina řidičů si polepšila opravdu výrazně. Přestože si u nás řidiči vydělají kolem 45.000 čistého, stále jich nemáme dostatek. Na trhu práce zkrátka tito lidé chybí,“ uzavírá Martina Šmídlová.