Dašice, 26.4.2017 – Do finále soutěže Evropské logistické asociace o nejlepší evropský logistický projekt roku (Gold Medal ELA Award) postoupila společnost MD logistika s projektem řešícím zásobování menších potravinářských prodejen obchodních řetězců v centrech velkých měst mraženým zbožím. Projekt nese název „Hub and Spoke FMCG Logistic Model“ a získal již v roce 2016 titul Logistický projekt roku v ČR. Na základě národního kola, vyhlašovaného Českou logistickou asociací, postoupil jako jediný český zástupce do soutěže o evropský logistický projekt roku.
Šestici finalistů vybrala třináctičlenná odborná porota složená z profesionálů v oboru logistiky z celé Evropy. Ta také 1. června 2017 v Bruselu rozhodne o tom, který projekt získá titul Gold Medal ELA Award.
Nový způsob distribuce má kromě ekonomických i environmentální efekty. Od jeho zavedení v lednu 2016 MD logistika zlepšila vytížení vozidel při rozvozu do menších prodejen o 20 % a o 23 % se snížily emise CO2 na jednu přepravenou paletu. Převedeno na reálná čísla to znamená, že díky realizaci tohoto projektu vyprodukuje firma o 190 tun CO2 ročně méně. „Je to náš příspěvek k ochraně životního prostředí.” “Podle Světové zdravotnické organizace zemře každý rok předčasně 430 000 Evropanů v důsledku znečištěného ovzduší,” říká generální ředitel společnosti MD logistika Robert Kuchar.
Celý článek

zásobování pro centra měst