PETR KUCHYŇA NOVÝM GENERÁLNÍM ŘEDITELEM KIEKERTU-CS

Do nového roku vstupuje přeloučský Kiekert se dvěma zásadními novinkami. Dochází ke změně na nejvyšším postu a otevírá se nová technologická divize v průmyslové zóně Staré Čívice.
Společnost Kiekert, světový lídr v oblasti zamykacích systémů a současně jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů pardubického kraje, má nového generálního ředitele. Od prvního ledna letošního roku je jím Petr Kuchyňa, který na tomto postu vystřídal dosavadního managera Lukáše Hlavu.

Ing. Petr Kuchyňa, absolvent Dopravní fakulty ČVUT v Praze, v Kiekertu pracuje od roku 2008. Začínal na pozici Supply Chain Managera, o dva roky později se stal vedoucím logistiky a v roce 2012 provozním managerem s odpovědností za výrobu, logistiku a nové technologie.
„Letošní rok se ponese v duchu automatizace a technologického rozvoje. Automatizování výrobních i administrativních procesů se bude týkat hlavně přeloučského závodu, který je se svou kapacitou dvě stě tisíc vyrobených autozámků denně největší na světě“, říká Petr Kuchyňa a dodává: “Automobilový trh nyní prochází turbulentním obdobím a klíčem k úspěchu je kromě skvělých produktů také maximální důraz na efektivitu. Z tohoto důvodu jsme zásadně zintenzivněli náš přechod na tzv. průmysl čtvrté generace, hlavně v oblasti robotizace.“
Dalším významným mezníkem je otevření globálního technologického centra v nedalekých Starých Čívicích. Důvodem je aktuální přesun globálních pravomocí v oblasti výzkumu, vývoje a nových technologií z Německa do Čech. „V nejbližších třech letech plánujeme náš tým rozšířit o dalších padesát vývojářů a designerů. Jelikož jsme již překročili kapacity stávajícího areálu v Přelouči, otevíráme letos novou pobočku v Technologickém parku Čívice. Zde najde své zázemí náš vývoj, projektový management a prototypová výroba. Tato významná investice je součástí naší dlouhodobé strategie zaměřené na inovace a pokročilé technologie do vozů nové generace“, uzavírá nový generální ředitel přeloučského Kiekertu.
Společnost Kiekert je technologickým lídrem v oblasti zamykacích systémů pro automobily a zároveň jejich největším světovým výrobcem. Příběh úspěchu této firmy začal už v roce 1857 a dnes je tato společnost se sídlem v Heiligenhausu v Německu první volbou pro téměř všechny světové automobilky. Kiekert zaměstnává ve dvanácti zemích světa 6 500 zaměstnanců, z toho v Přelouči jich pracuje téměř polovina. Klíčový produkt firmy Kiekert je zámek bočních dveří, kterých se jen v Přeloučí vyrobí 200.000 denně.

Luboš Kopecký
Marketing and Communication
Kiekert-CS, s.r.o., Jaselská 593, 535 01 Přelouč
T: 420 730 574 102, lubos.kopecky@kiekert.com