Listopad v CLA:  v listopadu letošního roku se nám naskytla příležitost k návštěvě zbrusu nového logistického centra společnosti HP TRONIC, která představuje rodinu obchodních značek Datart, Euronics, Eta, Kasa a HEJ SK.

Logistické centrum situované v Jirnech u Prahy je určené pro skladování a přípravu expedice malo- a středně rozměrového sortimentu dodávaného na koncový trh v režimu B2B i B2C.

Vybavení centra zahrnuje řadu technologií pro automatické skladování a manipulaci zboží umístěného na paletách i v přepravkách, podporu vychystávání v režimech zboží za člověkem (pick- to tote s podporou světla, pick-by-line) i člověk za zbožím a finalizaci B2C zásilek na moderní automatické balicí lince a představuje příklad  pokročilé automatizace a digitalizace logistických procesů.

V průběhu celého odpoledne, které samotné k poznání celého logistického centra z logiky věci nestačilo, byl všem přítomným vynikajícím průvodcem odborník na jeho fungování nejpovolanější, Ing. Libor Křížka, ředitel pro optimalizaci a automatizaci společnosti HP TRONIC. Naše díky za unikátní odborný zážitek směřují k celému vedení společnosti, jmenovitě pak samozřejmě především panu Křížkovi.