VARŠAVA, Polsko, 16. května, 2022 GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), největší světový výhradní poskytovatel smluvní logistiky dnes oznámil uzavření strategických partnerství s polskou organizací Supply Management Leaders, dále s Českou logistickou asociací a usiluje o podobnou dohodu s organizací Arilog v Rumunsku.

„Tato partnerství jsou pro nás obrovskou příležitostí podělit se o naše znalosti z oblasti logistiky a představit osvědčené postupy prostřednictvím průmyslových konferencí a workshopů, prohlídek našich logistických center či výuky ve školách,“ řekl Jean Luc Bessade, výkonný ředitel GXO pro střední a východní Evropu. “Naši odborníci na logistiku si vyměňují názory, zkušenosti a znalosti v oblasti logistiky a řízení dodavatelského řetězce s dalšími experty v tomto odvětví. Jsme tedy potěšeni, že můžeme být součástí tohoto produktivního a vzájemně prospěšného vztahu.”


Společnost GXO působí ve střední a východní Evropě od roku 2001 a provozuje více než dvě desítky logistických center po celém Polsku, České republice a Rumunsku s přibližně 2 500 zaměstnanci a téměř 700 000 m2 skladových prostor. Nová strategická partnerství posílí přítomnost GXO na těchto důležitých trzích.


Andrzej Zawistowski, člen představenstva polské organizace Supply Management Leaders, řekl: „Vítáme GXO do našeho sdružení jako člena, který přináší mezinárodní rozměr a know-how získané ze spolupráce s klienty zastupujícími hlavní průmyslová odvětví. Naším posláním je vybudovat v Polsku centrum kompetence dodavatelského řetězce v evropském měřítku a věříme, že GXO významně přispěje k posílení našeho prostředí a zvýšení zájmu o logistiku.“

Společnost GXO využívá své odborné znalosti a zkušenosti k vývoji špičkových automatizovaných řešení, čímž otevírá plný potenciál logistiky pro místní i mezinárodní zákazníky v oblasti e-Commerce, módy, rychloobrátkového zboží (FMCG), potravin a nápojů a maloobchodu, a příspívá k rozvoji logistiky v České republice, Polsku a Rumunsku.

Miroslav Rumler, viceprezident České logistické asociace, řekl: „Naším hlavním posláním je již téměř 30 let vytvářet a rozvíjet prostředí zaměřené na nejdůležitější logistická témata a jejich uplatnění v obchodní realitě. Věříme, že společnost GXO přispěje k posílení naší sítě a rozvoji zájmu o logistiku.”

GXO poskytuje velkou škálu logistických služeb, včetně skladování, přípravy objednávek, e-Fullfillment, řízení vratek, logistiky s řízenou teplotou, co-packing a služeb s přidanou hodnotou, čímž vytváří široký výběr kariérních příležitostí pro čerstvé absolventy i pro zkušené profesionály.

Adriana Palasan, zakládající členka a viceprezidentka rumunské logistické asociace ARILOG řekla: „V letošním roce ARILOG slaví 20 let od svého založení. Jsme rádi, že můžeme oslavit tento milník společně s GXO jako řádným členem naší organizace a společně pokračovat v podpoře odborného vzdělávání v prostředí dodavatelských řetězců, osvědčených postupů a komunikace mezi všemi našimi členy.“

O polské organizaci Supply Management Leaders

Polish Supply Management Leaders (“PSML”) je nezisková asociace zastupující zájmy polských manažerů Supply Chain, logistiky a nákupu, s cílem vybudovat v Polsku kompetenční centrum v oblasti dodavatelského řetězce na evropské úrovni. PSML je fórum pro výměnu názorů, zkušeností a znalostí v oblasti řízení dodavatelského řetězce a nákupu. Ve spolupráci s partnery z různých oblastí vytváří a propaguje osvědčené zkušenosti a spolu s univerzitami a podniky vyvíjí intenzivní aktivity pro rozvoj kompetencí a lidských zdrojů.

O České logistické asociaci

Česká logistická asociace (“ČLA”) byla založena v roce 1993 jako nezisková, zájmová společenská organizace zaměřená na problematiku logistiky a její aplikace v hospodářské praxi. V roce 2001 se ČLA stala řádným členem Evropské logistické asociace (ELA) se sídlem v Bruselu a v roce 2004 členem Evropské certifikační rady pro logistiku (ECBL) a tím i národním certifikačním orgánem manažerů – specialistů v oblasti logistiky.
Hlavním posláním ČLA je zajišťovat svým členům odbornou pomoc při řešení logistických problémů, být platformou pro vzájemnou komunikaci s odborníky z oblastí mimo logistiku, šířit informace o logistice a spolupracovat s logistickými asociacemi a obdobnými organizacemi v České republice a zahraničí.

O asociaci ARILOG v Rumunsku

ARILOG Networking Supply Chain Professionals je cechovní sdružení založené v roce 2002 v Rumunsku. Jeho nejdůležitějším cílem je neustálý rozvoj komunikační platformy pro profesionály pracující v logistickém a dodavatelském řetězci (včetně nákupu, skladu, plánování, výroby, dopravy atd.); podpora osvědčených postupu v rámci rumunského odvětví logistiky a dodavatelského řetězce; a sdílení znalostí, které přispívají k soustavnému profesnímu rozvoji jeho členů.

O společnosti GXO Logistics

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO) je největším světovým poskytovatelem smluvní logistiky na světě s celkovou hodnotou 430 miliard dolarů, který těží z rychlého růstu e-commerce, automatizace a outsourcingu. Společnost GXO s přibližně 95 000 zaměstnanci působí ve více než 850 logistických centrech o celkové ploše čítající téměř 20 milionů metrů čtverečních. Společnost spolupracuje s předními světovými tzv. blue chip společnostmi na zvládnutí složitých logistických výzev pomocí technologicky vyspělých řešení dodavatelského řetězce a velkých projektů v oblasti e-commerce.
Sídlo společnosti GXO je ve městě Greenwich, ve státě Connecticut, v USA.
Navštivte GXO.com pro více informací a spojte se s GXO na LinkedIn, FacebookTwitterInstagram a YouTube.

Kontakty pro média:

Anne Lafourcade
+33 (0)6 75 22 52 90
anne.lafourcade@gxo.com

Matthew Schmidt

+1 203-307-2809

matt.schmidt@gxo.com