Letošní podzim jsme pro naše členy uspořádali exkurzi v závodě VW Slovakia, Bratislava.
Námi absolvovaná prohlídka nazvaná “25 let v pohybu”, nabídla během 120 minut představu a přehled procesu výroby vozidla v jednotlivých krocích až k finálnímu produktu, který naložen na lanovku opouští svou “matku” na první testovací jízdu, než je propuštěn do cíle “uživatel”.
Čísla VW ve zkratce:
Závod v Bratislavě započal svou činnost v roce 1991. V současné době má kolem 11 tisíc zaměstnanců.
Pobočka Bratislava vyrábí převodovky a osobní automobily pěti druhů značek: VW Touareg, Audi Q7, VW up!, Škoda Citigo, Seat Mii a karosérie pro Porsche. Roční produkce je kolem 400 tisíc automobilů. Z toho 99% produkce směřuje na trhy v Evropě, USA a Rusku.
Kromě čísel z výroby je neméně zajímavé zapojení koncernu VW do programu “Think Blue Factory”, jehož smyslem a cílem je snížení zatížení životního prostředí.
SLOVENSKÁ PLAVBA A PŘÍSTAVY a.s. Bratislava


Naši návštěvu Slovenska jsme uzavřeli doprovodnou exkurzí nákladního přístavu SPaP Bratislava. Slovenský přístav je aktivní v oblasti přepravy, překladu a skladování zboží, spedičních služeb a rekonstrukce plavidel na území SK. Je přímo napojen na železniční a pozemní přepravu a rafinerii Slovnaftu. Disponuje rovněž úsekem překladu nadrozměrného a těžkého zboží do hmotnosti 560 t pomocí unikátních nadrozměrných jeřábů.
Děkujeme všem za účast a těšíme se na další společnou akci pod hlavičkou ČLA!