LETEM SVĚTEM

Přicházející podzim jsme přivítali pro odborníka i laika nesmírně zajímavou prohlídkou závodu Aircraft Industries, Kunovice, závodu, kde se s tradicí od roku 1936 vyrábějí letouny až k současnému modelu turbovrtulového letounu řady L 410, který létá na pěti kontinentech světa. Tyto letouny, které se vyrábějí již více než 30 let, jsou oblíbeny pro své vynikající technické parametry a ekonomický provoz.
Výklad v podání průvodce – dlouholetého zaměstnance bývalého LETu Kunovice, který svůj život těmto letounům zasvětil, byl excelentní jak v závodě samotném, tak i v Leteckém muzeu, které bylo v rámci této části exkurze navštíveno.

INVENTURA HROU, aneb CDS HAMÉ Staré Město
Milovníci tradice českého průmyslu a výroby i logističtí odborníci byli potěšeni i další částí pořadané akce, kterou byla prohlídka centrálního distribučního skladu HAMÉ Babice s neméně vyčerpávajícím a odborným výkladem.
Stručně řečeno, k vidění byl moderní sklad, kde na 22 tisících metrech čtverečních automatická balicí a etiketovací linka nepřetržitě balí, štítky směrují, ruční terminály skenují, satelitní vozíky manipulují, Radioshuttle v tubusu přesouvá, expedice se nezastaví, inventura sedí, stěrače stírají a ostřikovače …, ale to nebudeme hlásit, protože ti co se zúčastnili, viděli na vlastní oči, že být jednou z téměř 40ti tisíc palet v CDS Hamé, znamená zažít jiný rozměr logistiky…