Společnost dm-drogerie markt, která získala ocenění “German Logistics Award 2020”, které uděluje Německá logistická asociace, se dostala do finále nominovaných projektů v soutěži o cenu ELA AWARD 2021 (Evropské logistické asociace v Bruselu).

Ocenění, oslavující vynikající výsledky v oblasti logistiky a dodavatelského řetězce.

Společnost dm, maloobchodní prodejce v oblasti domácí a osobní péče vytvořil zcela nový logistický koncept pomocí robotické technologie ve svém novém distribučním centru.

Od doručování průmyslovými partnery přes automatickou depaletizaci a vychystávání v distribučním centru až po distribuci do prodejen dm, kde týmy v prodejnách přijímají palety, které byly individuálně zabaleny v distribučním centru ve Wustermarku a odpovídají  přímo regálovému vybavení prodejen.

V inovativním konceptu jsou skladové operace a instore logistika inteligentně propojeny s plně automatizovaným vychystáváním objednávek a vytvářejí tak vysoce integrující celkový systém, ve kterém lidé a technologie spolupracují jedinečným způsobem.

V rámci on-line akce, která se konala 9. listopadu 2021, představila společnost dm toto řešení pro publikum složenému z evropských logistických odborníků a zvítězila v soutěži o evropskou cenu ELA Award 2021, uznávané ocenění na evropské úrovni.