Česká logistická asociace uspořádala ve spolupráci se společností RELIANT již druhý ročník veletrhu Den české logistiky.
Akce se konala 21. dubna v rámci celoevropského projektu European Supply Chain Day. Akce získala záštitu MD ČR a v jejím úvodu s prezentací vystoupil náměstek ministra dopravy, Ing. Tomáš Čoček, Ph.D.
Na veletrhu se představila řada firem z oblasti dopravy, logistiky a mnoha souvisejících oborů. Součástí veletrhu bylo také slavnostní předání evropských certifikátů ECBL.
Veletrh byl otevřen pro širokou odbornou veřejnost, která této možnosti v bohaté míře využila. Do retailové pasáže hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport na pražském letišti Václava Havla zamířilo bezmála 300 návštěvníků, na které vedle výstavních stánků čekal i bohatý odborný doprovodný program včetně několika panelových diskusí. Účastníci získali jedinečnou možnost nahlédnout do aktuálního dění v dopravě a logistice a seznámit se s řadou úspěšných řešení i nejmodernějších technologií v oboru.
Na podpoře evropské logistiky se při Dni české logistiky podílelo 36 veletržních partnerů. Mezi vystavovateli nechyběly společnosti Bohemiakombi, Kalmar, EWT, EPAL, ESA, Linde, ČSOB, Tamtron, GS1, BITO, SATUM, IBG, CTP, OLTIS, ICZ, 108Agency, Newled a řada dalších.
Pozornost poutal stánek Evropské paletové asociace EPAL, na kterém generální ředitel asociace EPAL Martin Leibrandt a výkonná ředitelka Zemského výboru EPAL pro ČR a SR Dana Babušíková vysvětlovali, proč palety se značením EPAL zaručují stoprocentní dodržování kvality předepsané normou. Stánek na veletrhu měla rovněž humanitární nezisková organizace Lékaři bez hranic, pro niž je logistika velmi důležitá při poskytování zdravotní péče obětem katastrof, válečných konfliktů a epidemií.
Doprovodný program zahrnoval panelovou diskusi na témata Intralogistika a její místo v dodavatelském řetězci, seminář Evropské paletové asociace EPAL o paletovém hospodářství a interaktivní workshop zaměřený na moderní obalové materiály i technologie a práci s nimi. Řada aktivních prezentací se odehrávala přímo na stáncích.
Významným bodem veletržního programu bylo slavnostní předání evropských certifikátů ECBL úspěšným absolventům programu certifikace ELA (European Logistics Association), který Česká logistická asociace v ČR jako člen ELA zajišťuje. Cílem je zvyšování kvalifikace evropských logistických odborníků a možnost jejich uplatnění na národní i evropské úrovni.
Hotel Courtyard by Marriott Prague Airport poskytla pro uspořádání veletrhu developerská společnost CTP Invest, která nabízí komplexní služby v oblasti logistických, průmyslových a kancelářských nemovitostí. Hotel se nachází na pražském letišti v sousedství terminálů pro odbavení cestujících a nedaleko nákladního terminálu. Po skončení veletrhu nabízí atraktivní volné prostory k pronájmu kanceláří i k dalšímu využití.
Česká logistická asociace se účastní programu evropských veletrhů European Supply Chain Day již druhým rokem. Veletrhy se konají od roku 2014 v řadě zemí vždy ve třetí čtvrtek v měsíci dubnu. V České republice tato akce nese název Den české logistiky.

Fotogalerie viz “Den české logistiky 2016”