Šetření přírodních zdrojů díky inovativnímu obalovému materiálu.

Vlnitá lepenka z papíru z trávy je alternativním obalovým materiálem pro ekologicky jednající společnosti. Aktuálně vyrábí společnost THIMM vlnitou lepenku šetřící přírodní zdroje na pobočkách v Německu a Česku. První prodejní stojany z vlnité lepenky z trávy se momentálně používají v designovém nákupním centru Concept Shopping Mall „Bikini Berlin“.
Využíváním inovativních a ekologicky udržitelných surovin se THIMM, výrobce obalů, zabývá odjakživa. Výrobou vlnité lepenky z trávy nabízí THIMM svým zákazníkům další alternativu přátelskou k životnímu prostředí. Základem vlnité lepenky je papír z trávy, který ve srovnání s papírem na bázi dřeva vykazuje lepší ekologickou bilanci. Papír z trávy sestává z asi 30 % z travních pelet a ze 70 % ze sběrového papíru. Tráva se získává několikrát ročně ze zákonem určených, zemědělsky nevyužívaných kompenzačních ploch. Na těchto zelených plochách se ani nehnojí, ani se neprovádí chemické ošetření. Obhospodařování těchto ploch představuje další zdroj příjmů pro zemědělství.
Pro výrobu papíru se pelety z trávy zpracovávají čistě mechanickými procesy. To vede k extrémně nízké spotřebě vody ve výrobním procesu. Kromě toho profitují lidé, firmy a životní prostředí z nízkých emisí CO2 v průběhu výroby papíru.
V současné době zpracovává společnost THIMM inovativní suroviny na zvlňovacích strojích v Německu a Česku. Stejně jako v případě běžné vlnité lepenky lze i vlnitou lepenku z trávy vysekávat, skládat i lepit. Vlnitou lepenku z trávy lze ve společnostech skupiny THIMM excelentně potisknout všemi běžnými tiskovými postupy. Struktura papíru je pak nadále rozpoznatelná, nabízí vynikající reprodukci tiskových barev a na prodejních místech tak dokáže výrazně zapůsobit.
Vlnitou lepenku z papíru z trávy lze použít na obaly a prodejní stojany v různých odvětvích. Tento druh lepenky podporuje trend ekologicky udržitelných obalových řešení na bázi papíru. Pro firmu Foodbuzz, distributora potravinových startupů, vyrobila společnost THIMM první displeje z vlnité lepenky z trávy. Firma Foodbuzz bude do ledna 2020 prezentovat nové výrobky potravinových startupů ve vlastním obchodě v obchodním centru Bikini Berlin.
U použitého displeje se jedná o modulární displejový systém „Sales Amplifier“ z produkce THIMM. Modulární paletové displeje se skládají ze základních komponentů ve tvaru standardních zásobníků v kombinaci s vnějším individuálním pláštěm prodejního stojanu. Plášť displeje je digitálně potištěn a nabízí startupům výraznou prezentační plochu.

 

O společnosti THIMM
Skupina THIMM je lídrem v poskytování řešení pro balení a distribuci zboží. Portfolio firmy zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, POS & POP produkty, kvalitní prodejní stojany (displeje), obalové systémy z různých materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Spektrum nabídky doplňuje široká paleta služeb spojených s balením v rámci celého dodavatelského řetězce. K okruhu zákazníků patří známé koncerny vyrábějící značkové zboží napříč všemi obory. Rodinný podnik založený v roce 1949 zaměstnává více než 3 300 zaměstnanců ve 20 závodech v Německu, Česku, Rumunsku, Polsku, Francii a Mexiku a v roce 2018 dosáhl ročního obratu přes 645 milionů eur.

 

Více na www.thimm.cz

Kontakt pro média: Ingrid Völkening, Coordinator Marketing CEE
THIMM Group GmbH + Co. KG, Tel.: +49 5551 703 305, e-mail:ingrid.voelkening@thimm.de

Michael Weber, Director Corporate Marketing
THIMM Group GmbH + Co. KG, Tel.: +49 5551 703 891, e-mail:michael.weber@thimm.de