Den české logistiky 2016 zdůraznil význam logistiky pro ekonomický růst

Již druhý ročník veletrhu Den české logistiky se uskutečnil 21. dubna v Praze. Akce se konala v rámci celoevropského projektu European Supply Chain Day a představila se na ní řada firem z oblasti dopravy, logistiky a mnoha souvisejících oborů. Veletrh uspořádala Česká logistická asociace a organizačně ho zajištovala společnosti RELIANT. Na podpoře evropské logistiky se při Dni české logistiky podílelo 36 veletržních partnerů.

Do retailové pasáže hotelu Courtyard by Marriott Prague Airport na pražském letišti Václava Havla zamířilo bezmála 300 návštěvníků, na které vedle výstavních stánků čekal také bohatý odborný doprovodný program. Účastníci získali jedinečnou možnost nahlédnout do aktuálního dění v dopravě a logistice a seznámit se s řadou úspěšných řešení i nejmodernějších technologií v oboru.

 

Mezi vystavovateli nechyběly společnosti Bohemiakombi, Kalmar, EWT, EPAL, ESA, Linde, ČSOB, Tamtron, GS1, BITO, SATUM, IBG, CTP, OLTIS, ICZ, 108Agency, Tamtron, Newled  a řada dalších. Bohatý doprovodný program zahrnoval panelovou diskusi na témata Intralogistika a její místo v dodavatelském řetězci, seminář Evropské paletové asociace EPAL o paletovém hospodářství a interaktivní  workshop zaměřený na moderní obalové materiály a technologie a práci. Řada aktivních prezentací se odehrávala přímo na stáncích.

 

Tradice evropských veletrhů European Supply Chain Day začala v roce 2014. Veletrhy se konají v řadě zemí vždy ve třetí čtvrtek v měsíci dubnu. V České republice se tato akce konala poprvé v loňském roce a nese název Den české logistiky.

PROGRAM

moderátor akce: Vlasta Korec

09:00 –09:30 Registrace
Coffee break

 

09:30 – 09:50 Oficiální zahájení

 

09:50 – 10:05 Úvod do panelové diskuze
ŠKODA Auto
Marek Šafařík, koordinátor plánování logistiky vozů

 

10:05 – 11:05 Panelová diskuze
INTRALOGISTIKA a její místo v dodavatelském řetězci
Moderátor diskuze: Josef Černý
108 AGENCY– Michal Barthell, business development
BITO – Martin Hynčica, sales magaer
ESA Logistika – Marek Cvačka, provozní ředitel
FOFR – Martin Drábek, ředitel
OLTIS – Rostislav Vašek, ředitel

 

11:15 – 11:30 Aktivní expozice
Intermodalita jako řešení
Bohemiakombi, Kalmar, EWT Truck&Trailer

 

11:45 – 12:00 Aktivní expozice
Úmluva SOLAS
TAMTRON

 

12:00 – 13:00 Oběd
V průběhu oběda prezentace společnosti GS1 – 40letá historie čárového kódu

13:00 – 14:00 Seminář
Paletové hospodářství a uzavřený oběh vratných obalů
– ekologie, ekonomika, flexibilita a sledovatelnost
Evropská paletová asociace EPAL a zemský výbor EPAL pro ČR a SR

 

14:15 – 14:30 Aktivní expozice
Trendy ve financování manipulační techniky
Linde Material Handling Česká republika a ČSOB Leasing

 

14:30 – 15:00 Coffee break

 

15:00– 15:15 Předání certifikátů ECBL
Vyhlášení soutěží partnerů – GS1 a Premium Infinity

 

15:15 – 16:15 Interaktivní workshop
Moderní obalové materiály a technologie – obaly hrou
Určitě umíte skvěle nakoupit palety, folie, krabice, nebo pásky. Ale….mít perfektně pod kontrolou nákup komodit ne vždy znamená kontrolovat logistické procesy. Jak to zvládnout vesele a hravě? Přijďte se podívat.
Obalový institut SYBA
Smurfit Kappa: Jan Kaprhál, head of technical preparation
Cordstrap: David Marouš, commercial manager
Nefab: Juraj Horváth, ředitel
OBALOVÝ INSTITUT SYBA: Vlado Volek, ředitel

 

16:00 Evropská paletová asociace EPAL
Vás zve do Cocktail baru

PARTNEŘI

logo CTParklogo RELIANT logo ČSOB LEASING logo Škoda logo SCHP logo VŠLG Přerov Logo BITO logo Proman logo GS1 logo SSI SCHAEFER LOGO EPAL logo BOHEMIAKOMBI logo Fronius logo IBG logo ICZ logo VSTECB logo SŽDC logo Steinbauer logo Sophia logo Vinařství Pastorek logo Newled logo SATUM CZECH logo Denios logo Oltis Group LOGO A-SAFE LOGO LINDE logo ESA Logistika logo D&COMM logo DSB logo Hoffmann a Žižák logo DEXION logo 108 Agency logo SYBA logo KALMAR logo Infinity logo Lékaři bez hranic logo VGP LOGO TAMTRON LOGO MOBIDIMEDIÁLNÍ PARTNEŘIlogo AUTOMA logo DOPRAVNÍ NOVINY logo EDUMENU logo eLogistika logo EULOG logo PACKAGING HERALD logo LOGISTIC NEWS logo RetailNews logo Transport a logistrika logo ZSVTS logo Nebezpečný náklad logo Averia LOGO LOGISTIKA Logo Packaging logo Transport a logistika logo Lidé v logistice logo Instore

PARTNERSKÝ CENÍK

Jedná se o projekt logistického veletrhu pořádaného v prostorách moderního skladu v rámci CTParku Prague North doplněného o diskusní platformu určenou pro širokou odbornou veřejnost – vrcholové představitele společností poskytující profesionální logistické služby, výrobních a obchodních firem, zástupce odborných škol a universit a odborníky z jednotlivých článků logistického řetězce. Den české logistiky nabízí příležitost představit formou individuální expozice výrobky a služby a k tomu mít k dispozici důstojný prostor pro prezentaci v rámci celodenního programu celé akce.

Nedílnou součástí Dne české logistiky bude i kompletní doprovodný program. „Open space“ koncept celé akce nabídne možnost zbudovat na ploše kolem auditoria, ve kterém bude probíhat odborný program, prostor pro expozice jednotlivých partnerů.

Partnerská účast Dne české logistiky je pro letošní ročník nabízena v několika úrovních:

 

1. Partner I.
– Uvedení loga partnera v rámci internetové prezentace Dne české logistiky
– Prezentace loga v průběhu akce
– Prostor pro expozici o velikosti 3 x 3 m
CENA: 33.000,- Kč + DPH

2. Partner II.

– Uvedení loga partnera v rámci internetové prezentace Dne české logistiky
– Prezentace loga v průběhu akce
– Prostor pro expozici o velikosti 5 x 4 m
CENA: 44.000,- Kč + DPH

 

3. Partner III.
– Uvedení loga partnera v rámci internetové prezentace Dne české logistiky
– Prezentace loga v průběhu akce
– Prostor pro expozici o velikosti 6 x 5 m
CENA: 55.000,- Kč + DPH

OSOBNOSTI

AKTIVNÍ EXPOZICE

Druhý ročník logistického veletrhu DEN ČESKÉ LOGISTIKY nabídne pohled do nejaktuálnějších otázek, které hýbou dopravou a logistikou i možnost setkání s odborníky a vrcholnými představiteli logistických firem či výrobců. Novinkou tohoto ročníku jsou aktivní expozice.

Co nabízí v ČR kombinovaná doprava, jaké jsou její možnosti a praktické využití?
Na tyto otázky odpoví na Dni české logistiky společný stánek tří firem, pro které je spojení silnice a železnice důležitým tématem. Společnost Bohemiakombi je neutrální operátor kontinentální kombinované dopravy, který slaďuje zájmy silničních dopravců s výhodami železnice. Druhý vystavovatel, společnost EWT, dodává do ČR produkci největšího evropského výrobce návěsové techniky firmy Schmitz Cargobull A.G. Třetí firma, společnost E.H.P., dodává manipulační techniku, bez které by překládka mezi silnicí a železnicí nebyla možná.

„Kombinovaná doprava může přinášet nemalou úsporu nákladů dopravcům i zasilatelům a představuje řešení problémů, které zejména pro dálkovou dopravu zboží přináší současná doba,“ vysvětlil jednatel společnosti Bohemiakombi Ing. Vladimír Fišer. „Silniční dopravci se stále více potýkají například s nedostatkem řidičů v kamionové dopravě a kombinovaná přeprava nákladů zcela jistě přináší zmírnění tohoto problému.“

„Dodáváme do České republiky široké spektrum přípojných vozidel, která umožňují překládku na železniční vagony a jsou proto vhodná pro použití v kombinované dopravě,“ uvedl jednatel společnosti EWT Ing. Michal Žižák. „Kombinovanou dopravu pokládáme za důležitou část dopravního trhu pro silniční vozidla.“

„Manipulaci s návěsy a kontejnery na terminálech kombinované dopravy zajišťují naše čelní teleskopické nakladače Kalmar,“ řekl Ing. Petr Šebesta, jednatel společnosti E.H.P., která v ČR zastupuje značku Kalmar. „Zajišťujeme kompletní servisní činnost na strojích Kalmar, dodávky náhradních dílů z rozsáhlého skladu i obchodní a technicko-poradenskou činnost.“

První červenec letošního roku se stane důležitým mezníkem, neboť vstoupí v platnost úmluva SOLAS o povinném vážení kontejnerů před jejich nakládkou na loď.

„Co vše tato nová povinnost bude znamenat pro speditéry a dopravce, o tom se budou moci přesvědčit návštěvníci Dne české logistiky na stánku společnosti TAMTRON, která zajišťuje prodej vah nejrůznějších typů,“ uvedl jednatel společnosti Ing. Jaroslav Hronek. „Vedle řady různých vážních systémů, které umožní splňovat nové povinnosti vyplývající z dohody SOLAS nabízíme samozřejmě také odpovídající vážní software, který umožní s naměřenými údaji dále pracovat. To bude důležité, neboť samozřejmě bude třeba zvážení kontejneru před cestou do přístavu řádným způsobem doložit.“

Dodavatel skladových řešení a manipulační techniky, společnost Linde Material Handling Česká republika představí na společném stánku s ČSOB Leasing aktuální ve financování manipulační techniky.

„Pro nás je důležité, abychom zákazníkům poskytli komplexní službu, která by jim umožnila využívat manipulační techniku podle jejich potřeb,“ zdůraznil Ing. Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling. „Zákazník očekává, že mu pomůžeme řešit i financování jeho nákupu, proto hledáme stále nové cesty, jak toto očekávání naplnit.“

„Nabízíme kompletní portfolio finančních produktů pro firmy, mezi nimi také samozřejmě nechybí operativní leasing jako nejrozšířenější produkt financování manipulační techniky posledních let,“ uvedl Ing. Jan Kulhánek ze společnosti ČSOB Leasing. „Cesta k financování manipulační techniky nemusí být obtížná ani náročná, umíme poradit i nabídnout řešení,“ dodal.