Cena za logistický projekt roku 2023 zamířila do společnosti ŠKODA AUTO

Cena za logistický projekt roku 2023 zamířila do společnosti ŠKODA AUTO

Společnost ŠKODA AUTO si v září letošního roku odnesla vítězství v národním kole soutěže „Logistický projekt roku 2023“, České logistické asociace za projekt s názvem “Logistika baterií pro elektrické vozy”.

Předání ceny vítězům proběhlo v rámci slavnostního večera 17. ročníku mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN 2023 v pražském Břevnovském klášteře 13. září 2023.

Cenu předal pan Mirek Rumler – viceprezident České logistické asociace a zároveň viceprezident Evropské logistické asociace a prof. Markus Mau – prezident Evropské logistické asociace zástupcům společnosti Škoda Auto a.s. D. Strnadovi vedoucímu logistiky značky Škoda Auto a T.Kubicovi, vedoucímu plánování logistiky.

Projekt zahrnuje obsáhlý proces logistiky baterií s technologií přepravy a skladování, který zajišťuje flexibilní, udržitelný, nákladově efektivní a automatizovaný proces, který je nasaditelný ve všech provozech výroby bateriových systémů a elektrovozů. 

Jedním z mnoha strategických cílů, zmíněných i v tomto projektu, je zvýšení podílu čistě elektrických vozů na prodeji značky ŠKODA v Evropě do roku 2030 na více než 70 %.